Kanola Çekirdekli Gaz Giderici Termal Patik

Art 121

New product

8692241101213

  • Ürün, %100 doğal kanola tohumlarından oluşmaktadır.
  • %100 pamuk kumaştan yapılan ve bebeğin ayağından çıkmayacak şekilde tasarlanmış  bir patik içerisine kanola tohumları konularak tasarlanmıştır.
  • Sevi Bebe, Gaz giderici Termal Patik yaparak, annelerin en büyük sorununa çözüm üretti.

More details

 
Ürün Özellikleri
Üretim YeriTürkiye
ÜreticiLTS Tekstil Sevibebe
Ürün İçeriği%100 Doğal
Patent No2016/13648
 
Ayrıntılı Açıklama

Gaz Giderici Termal Patik Nedir ve Niçin Kullanılır :


Yeni doğan bebeklerde gaz sancısı veya kolik bilinen bir gerçektir. Soğuk havalarda bu sancı daha da büyür. Gaz sancısı için yüz yıllardır ayak ve karın bölgesine sıcaklığı uzun süre koruyan toprak, sıcak su torbası konduğu bilinir. Sevi Bebe ebeveynlere yardımcı olmak için Gaz Giderici Termal Patiği geliştirdi.

Ürün %100 doğal kanola tohumlarının , %100 pamuk kumaştan yapılan ve bebeğin ayağından çıkmayacak şekilde tasarlanmış bir patik içerisine konmasından ibarettir.

Neden kanola tohumu ? Çünkü kanola tohumu küçük boyutu içerisinde büyük miktarda doğal yağ içerir. Küçük tohumlar bebeğin ayağını incitmez ve ayağın her kıvrımına akar. Isıyı uzun süre içinde tutar. Bebeğinizi rahatlatır.


Nasıl Kullanılır :

Patik , içinden kanola tohumunu çıkarmadan,100 derece fırında 15 dakika tutulur.Ürünü bebeğe giydirmeden elinizi yakmadığından emin olunuz!( çünkü bazı fırınların termostatları doğru göstermeyebilir) . Bebeğin ayağına patik giydirilir. Patik kullanılan ortamın sıcaklığına bağlı olarak 20-30 dakika sıcak kalacaktır.
Tavsiyemiz fırının en altına konup sadece üst rezistansların açılmasıdır.

SIK SORULAN SORULAR

1- Kumaş fırında yanmaz mı ?

Kumaşlar boya ve sanfor aşamasında 250 derece civarında ısı işlemine tabii tutulmaktadır. Ancak bazı fırınlar dar olup termostatları doğru göstermeyebilir. Eğer ürün rezistansa yakın konulmuşsa kumaş çok yüksek ısıya maruz kalır ve sararma hatta kararma olabilir. Bu nedenle tavsiyemiz ürünü en alta koyup sadece üst rezistansı açmanız şeklinde olacaktır.

(ALT REZİSTANS AÇILMAMALI)


2-Mikrodalgada ısıtabilir miyiz ?

Yalnızca ısı ayarı yapılabilen mikro dalga fırınlarda 350 watt da 2 dakika ısıtabilir. (Ürünü bebeğe giydirmeden önce elinizle ısıyı kontrol ediniz, sonra bebeğe giydiriniz.)
Isı ayarı yapılamayan mikrodalgalar ürünü yüksek ısıya maruz bırakacağından üründe yanma meydana gelebilir.


Bu konuda sorumluluğu almıyoruz. Ayrıca, kısa sürede ısınan erken soğur. Bu nedenle fırın kullanılması tercih edilmelidir.

3- Nasıl Yıkanır ? 

Tohumların ıslanmamasında  yarar var. Bu nedenle yıkama tavsiye etmiyoruz. Zaten ısıya maruz kaldığı için steril olacaktır.


4-Nasıl Saklanır? 

Organik ve doğal bir ürün olduğu için nemden etkilenebilir. Kullanmadığınız süre içerisinde ayda bir ısıtılması halinde bu sorun yaşanmaz.

aynı kategoride bulunan diğer 30 ürün: