Kanola Çekirdekli Gaz Giderici Bel Bandı

Art 122

New product

8692241001223

Bebekler için  özellikle  kış aylarında, gaz sancısı büyük sorundur. Bu nedenle Sevi Bebe , gaz sorunu olan bebekler için, Gaz Giderici Termal Bel Bandını geliştirmiştir.

  • Ürün, %100 doğal kanola tohumlarından oluşmaktadır.
  • %100 pamuk kumaştan yapılan bel bandı içerisine kanola tohumları konularak tasarlanmıştır.
  • Sağlıklıdır.
  • Bebeklerde gaz sancısını ortadan kaldırır.

More details

 
Ürün Özellikleri
Üretim YeriTürkiye
ÜreticiLTS Tekstil Sevibebe
Ürün İçeriği% 100 Doğal
Patent No2016/13646
 
Ayrıntılı Açıklama

Gaz sancısı ve kolik yeni doğan bebeklerin en büyük sorundur. Çok eskiden beri gaz sancısı için sıcak su torbası veya benzer ürünler ısıtılarak ayak ve karın bölgesine konulmaktadır. Ancak bebekler için sıcak su torbası su kaçırmalarına dolayısıyla yanıklara neden olabilir.

Bu nedenle Sevibebe, bebekler için Gaz Giderici Termal Bel Bandını geliştirmiştir. Bu ürün, %100 pamuk torba içinde kanola tohumu ve bu torbanın konduğu bir bel bandıdır.

Neden kanola tohumu?
Çünkü kanola tohumu küçük boyutu içerisinde büyük miktarda doğal yağ içerir. Küçük tohumlar bebeği incitmez ve vücudun her kıvrımına akar. Isıyı uzun süre içinde tutar. Bebeğinizi rahatlatır.

Nasıl Kullanılır ?
Gaz Giderici Termal Bel Bandı içerisinde kanola tohumu kullanılmıştır. Kanola tohumu bir iç torba içerisinde bulunur. Gaz Giderici Termal Bel Bandı kullanılmak istendiğinde, kanola tohumu, iç torba ile birlikte, 120 derece 15 dakika fırında tutulur. Gaz Giderici Termal Bel Bandı, elle kontrol edildikten sonra (çünkü bazı fırınların termostatları doğru göstermeyebilir) bebeğin beline sarılır.

Kumaş fırında yanmaz mı ? Kumaşlar boya ve sanfor aşamasında zaten 250 derece civarında ısıl işleme tabii tutulmaktadır. Ancak bazı fırınlar dar olup termostatları doğru göstermeyebilir. Eğer ürün  rezistansa yakın konulmuşsa kumaş çok yüksek ısıya maaruz kalır ve sararma  hatta kararma olabilir. Bu nedenle tavsiyemiz ürünü en alta koyup sadece üst rezistansı açmanız şeklinde olacaktır.(ALT REZİSTANS AÇILMAMALI)

Mikrodalgada ısıtabilir miyiz? Yalnızca ısı  ayarı yapılabilen mikrodalgalarda 350 watt da 2 dakika ısıtılabilir. (Ürünü bebeğe giydirmeden önce elinizle ısıyı kontrol ediniz, ürün elinizi yakmıyor ise bebeğe giydiriniz.) Isı ayarı  yapılamayan mikrodalgalar ürünü yüksek ısıya maruz bırakacağından üründe yanma meydana gelebilir.Ayrıca, kısa sürede ısınan erken soğur. Bu nedenle fırın tercih edilmelidir.

Nasıl Yıkanır?  Kanola tohumunun olduğu torba ve kanola tohumları yıkanmaz. Tohumların ıslanmamasında yarar var. Bu nedenle yıkama tavsiye etmiyoruz. Ancak  bel bandı  elde veya çamaşır makinesinde yıkanabilir.

Nasıl Saklanır? Organik ve doğal bir ürün olduğu için  nemden etkilenebilir. Kullanmadığınız süre içerisinde ayda bir ısıtılması halinde sorun yaşanmaz.

aynı kategoride bulunan diğer 30 ürün: