Lüks Reflü Yatağı

Art 73

New product

8692241100735

  • Hafif ve taşınabilir yapısı ile evde veya dışarıda kullanıma uygun.
  • Bebek reflüsüne karşı 12 derece eğimli yapı.
  • Güvenli yan yatış yastıkları.
  • Yenidoğan bebekler için kaydırmazlık bariyeri.
  • Kafa şekillendirme yastık özelliği ile bebeğiniz için ideal bir yataktır.
  • Çıkarılabilir ve yıkanabilir % 100 pamuklu dış kılıf.
  • Ölçüleri 40x65 cm.

More details

 
Ürün Özellikleri
Üretim YeriTürkiye
ÜreticiLTS Tekstil Sevibebe
En40 cm
Boy65 cm
Yükseklik13 cm
 
Ayrıntılı Açıklama

Kiraz Çekirdekli Torbanın Faydaları Nedir?

Gaz sancısı için %100 doğal ve ideal bir malzemedir. Kiraz çekirdeği ısıyı uzun süre muhafaza eder. Isıyı yavaş yavaş vererek bebeği sakinleştirir ve rahatlatır. Fırında 150 derecede 15 dakika ısıtılıp kullanılır. Karın bölgesini sıcak tutmanın bir başka bir yolu da sıcak su torbası kullanmaktır fakat bu üründe sıcak su torbasının su sızdırıp bebeği yakması ihtimalinden dolayı kiraz çekirdekli minder kullanılmıştır.

Sık Sorulan Sorular:
Kiraz çekirdekli torba yanar mı ve nasıl ısıtılır?

Kumaşlar 200-250 derece arasında bir ısıl işlemden geçer. Bu bütün kumaşlar için geçerlidir. Bu nedenle 150 derece ısıda yanmaz. Ancak bazen yanlış kullanımlar ve arızalı fırın göstergeleri soruna neden olabilmektedir. Ürün test edilirken daha yüksek ısılarda ve daha uzun süre fırında tutulmakta ve herhangi bir sorun gözlenmemektedir. Torbayı fırının en altına koyup sadece üst rezistansları açmanızı öneririz. Göstergenizin bozuk olma ihtimaline karşı da fırına ara sıra göz atınız.

Mikrodalga ısıtıcıda ısıtılır mı?

Yalnızca ısı ayarı yapılabilen mikrodalgalarda 340 watt da 2 dakika ısıtılabilir. (Ürünü bebeğe giydirmeden önce elinizle ısıyı kontrol ediniz, ürün elinizi yakmıyor ise bebeğe giydiriniz.) Isı ayarı yapılamayan mikrodalgalar ürünü yüksek ısıya maruz bırakacağından üründe yanma meydana gelebilir. Ayrıca fırında çekirdek içindeki yağ daha uzun sürede ısındığı için soğuması da geç olmaktadır.

Çekirdekler ısıtılırken torbadan çıkarılacak mı?

Çekirdekler torba ile beraber ısıtılır.

Çekirdekler nasıl muhafaza edilir?

Kullanmadığınız zaman çekirdeği en az ayda bir ısıdan geçiriniz. Nemli ortamda bırakmayınız.

Kaç aya kadar kullanılır?

Bebeklerde yemek borusu kasları 6 aydan sonra gelişir. Bu nedenle reflü yatağını 6 ay kullanmanız yeterli olabilir. Ancak kiraz çekirdeği ile bebek özellikle kış aylarında çok rahat edecektir. Daha uzun süre kullanmanızda sakınca yoktur.

Kiraz çekirdekli torba nereye koyulmalı?

Sünger yatağın içinde kiraz çekirdekli torba için bir yuva bulunur. Normalde bu yuvada sünger bulunur. Kiraz çekirdekli torba konacağı zaman bu sünger parça çıkarılır, yerine ısıtılan kiraz çekirdekli torba konur.

Ürün yıkanır mı?

Reflü yatağının kılıfı sökülüp makinede veya elde yıkanabilir. Süngeri elde yıkayıp açık havada kurumaya bırakabilirsiniz. Kiraz çekirdekli minderin kılıfı yıkanabilir.

DİKKAT ! : Bebeğiniz yatakta kendi kendine dönebilmeye başladığında yan yatış yastıkları ile bebeğinizi yan yatırarak ürünü kullanmayınız. Ürünü ateşten uzak tutunuz.

aynı kategoride bulunan diğer 30 ürün: