Pamuk Pedli Alıştırma Külodu (4 Adet)

New product

8692241002596

 

  • Hava geçirip sıvı geçirmeme özelliğiyle terleme ve pişiği önler.
  • Bacaktaki lastikler çiş kaçmasını engeller.
  •  PVC ve zararlı madde içermez.
  •  Pakette 4 adet alıştırma külodu mevcuttur.
  •  Alıştırma külotlarının her biri 10 defa elde yıkanabilir.

Patent No: 2015/14231

More details

 
Ürün Özellikleri
Üretim YeriTürkiye
ÜreticiLTS Tekstil Sevibebe
Ürün İçeriğipoliüretan mebran -mikro interlok kumaş- Emici pamuk ped
 
Ayrıntılı Açıklama

Alıştırma külodu Sevi Bebe'nin tüm dünya bebekleri için geliştirdiği patentli bir üründür. 

Alıştırma külodu kullanırken dikkat edilmesi gerekenler: Bu ürün bir bebek bezi değildir. Ürünü bebeğiniz uyurken kullanmayınız. Ürünü sadece bebeğinizin tuvalet eğitimi döneminde kullanınız. Ürünü kullanırken bebeğinizi sık sık tuvalete götürünüz ve ürünün ıslak olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer ürün ıslaksa alıştırma külodunu derhal çıkartıp yıkayınız

Alıştırma Külodu  Nasıl Kullanılır?

Viskon( ağaç lifi), nonwoven ve pamuğun birleştiği özel bir alıştırma külodu.

  1. İç kısım emici havlu kumaştır.
  2. katman poliüretan membrandır.
  3. Dış katman pamuklu kumaştır.

Bebeklerin tuvalet eğitiminde kaslarının gelişmesi beklenir. Alıştırma külodu bebeğin kaslarının gelişimi için bebeğinizin kullanması oldukça faydalıdır. Alıştırma külodunu kullanmadan once bir hafta boyunca tuvalet ve külot kullanımı bebeğinize anlatılarak, bebeğiniz psikolojik olarak hazırlanır. Bir hafta sonra alıştırma külodunu tören havasında giydirilir. Bebeğin tuvalete gitme zamanları bellidir. Genellikle yemeklerden hemen sonra , uykudan uyandıktan sonra ,bebek lazımlığa oturtularak, tuvalete sık sık tuvalete götürerek lazımlıkta normalden uzun süre geçirmesi sağlanır. Bebek lazımlıkta oturduğu sürece de neden lazımlıkta oturduğu bebeğe anlatılır. Bebeğin kasları gelişene kadar (1-2 hafta kadar) bu uygulamayı sürdürülür.
Alıştırma külodunu dışarıya sıvı geçirmez (kuru tutmak) yapmak mümkün. Ancak bu tercih edilmemeli. Çünkü bebek ıslaklığı hissedip rahatsız olmalı. Böylece ,bebek alıştırma külodunun bebek bezinden farkını da anlayacaktır..

Alıştırma Külodu  Nedir?

3 kattan oluşur.

1.kat (dış kumaş): Külodun dış kısmında nonwoven kumaşa hava geçirip sıvı geçirmeyen polietilen lamine edilerek hem emicilik hem de su geçirmezlik sağlanmıştır. Bu şekilde hem terleme önlenmiş, hem sıvı geçirmezlik sağlanmış, ayrıca kumaşa dayanıklılık da sağlanmıştır. Bu kumaşa %60 viskon (viskon, doğal ağaç lifidir. Pamuktan daha iyi sıvı ve nem emer), %40 perfore polyester ilave edilmiştir. Bu kumaş bebeğe doğal ve yumuşak bir dokunuş sağlarken, külotun ıslandığında veya yıkandığında dağılmasını engeller.

2.kat: Emici viskon (ağaç lifi) ped. Bu ped daha bol miktarda çiş tutulmasını sağlar.

3.kat : Emici ve dayanıklı nonwoven kumaş. Bu katman %60 viskon (viskon, doğal ağaç lifidir. Pamuktan daha iyi sıvı ve nem emer), %40 polyesterden oluşur. Perfore edilen kumaş, yumuşak tuşesi ve yüksek emiciliği ile hem sağlıklı bir dokunuş sağlar hem de ıslaklıkla ve yıkanma ile dağılmamayı sağlar.

Pamuk pedli alıştırma külodunun diğer alıştırma külotlarından farkı: Kullanılan kumaşlar nedeni ile hem terleme önlenmiş, hem sıvı geçirmezlik sağlanmış, ayrıca kumaşa dayanıklılık da sağlanmıştır. İç kısımda, bakteri bariyeri oluşturan filtreleme özelliklerine sahip, enfeksiyon ve mikrobik saldırı riski azaltan nonwoven (örülmemiş kumaş) kullanılmıştır. Nonwoven kumaş, çişi hızlı bir şekilde emerek, akıntının ortadaki emici tabakaya geçişini sağlar.  Ayrıca diğer kullan at külotlardan farklı olarak 12 kez yıkanabilir.

1 No 10-15 kg , 2-No 15-20 kg.

1-Külot çiş kaçırır mı ?: Bazı ebeveynler yukarıdaki açıklamaları dikkatli okumadığı için , bebeği psikolojik olarak hazırlamadan bebeğe alıştırma külodunu giydirir. Bebek alıştırma külodunu bez gibi algılar. Kendini tutmaz.bu nedenle kasları da gelişmez. Üstelik de birkaç defa üst üste çiş yapılmışsa alıştırma külodu çişi lastiklerden sızdırabilir. Çünkü bu urun bir bebek bezi değildir. Aslında bizim de külotu kuru tutma imkanımız var. Ancak bu durumda bebek ıslaklıktan rahatsız olmaz ve kaslarını geliştirmek için zorlamaz.

2-Çişe alıştırmanın yaşı var mı ?:1,5 yaştan sonra uygundur. Bebekler konuşamazsa da konuşulanı anlıyorsa bu yeterli bir yaştır. Ancak yaz ayları tercih edilebilir.

 
Ürüne Ait Belgeler

aynı kategoride bulunan diğer 15 ürün: