Çok Fonksiyonlu Bebek Reflü Yatağı

New product

8692241009021

 • Sevi Bebe ’nin dünya bebeklerine kazandırdığı bir yeniliktir.
 • Sevi Bebe  Çok Fonksiyonlu Gaz Giderici Reflü Yatağı, 4 sorunu birlikte çözmektedir. Bunlar;
 • Reflü için yüksek baş seviyesi ,
 • Yan yatış yastıkları ,
 • Yüz üstü yatan çocuklar için boğulmayı önleyici yastık
 • Gaz sancısına karşı kiraz çekirdekli torba bir arada bulunmaktadır.

Not: Kılıf Kumaşı:

 • Ten teması olan yüzey %100 pamuk
 • Altta kalan zemin %100 polyester
 • Yumuşaklık vermesi için ara katmanda elyaf kullanılmıştır.

Kullanım Videosunu İzlemek İçin Tıklayın.

More details

 
Ürün Özellikleri
Üretim YeriTürkiye
ÜreticiLTS Tekstil Sevibebe
Ürün İçeriğiDış Kumaş %100 Pamuk İç Yüksek Dansiteli Sünger
Tasarım Tescil No2010-01518
En40 cm
Boy65 cm
 
Ayrıntılı Açıklama
 • Bebeklerin gaz sancılarını yatıştırmak için ideal bir üründür.
 • Kiraz çekirdekleri ısıyı uzun süre muhafaza eder ve yavaşça dışarı vererek bebeğinizi rahatlatmaya yardımcı olur.
 • İçerisinde doğal kiraz çekirdekleri bulunan minderi ısıtıp reflü yatağı içindeki bölmesine koyarak gaz sancılarını yatıştırabilirsiniz.
 • Normal fırında veya mikrodalgada ısıtılarak kullanılır.


Ürün kullanımı :

a- Kiraz çekirdekli minderi (torbayı), önceden ısıtılmış 120 derece fırında 15-20 dakika ısıtınız. (DİKKAT ! : Ürün fırında ısıtılırken rezidanslara fazla yakın olursa kumaşta sararma veya kararma görülebilir. Bu nedenle ürünü, fırının en alt rafına yerleştirip, sadece en üst rezidansları açarak ısıtmanızı öneriyoruz.) Kiraz çekirdeklerini nemli tutmak için fırına ısıya dayanıklı bir kapta su koymanızı öneriyoruz.
VEYA

b- Kiraz çekirdekli minderi, işi ayarı yapılabilen bir mikrodalgada 340 watt da 2 dakika ısıtınız. (DİKKAT ! : İşi ayarı yapılamayan mikrodalgalar, ürünün aşırı ısıtması nedeniyle ürünü yakabilir.) Kiraz çekirdeklerini nemli tutmak için mikrodalgaya ısıya dayanıklı bir kapta su koymanızı öneriyoruz.

Isınan kiraz çekirdekli minderi bileğinizin iç kısmına koyunuz ve ürünün sıcaklığını kontrol ediniz. Minder çok sıcaksa bir süre soğumaya bırakınız.
Minder uygun sıcaklığa geldiğinde reflü yatağının iç bölmesinde bulunan yuvasına yerleştiriniz.
Bebeğinizi, yatağın içindeki kiraz çekirdekli minder karın/bel bölgesine gelecek şekilde yatırınız. (DİKKAT !: Ürünü asla bebeğin çıplak tenine doğrudan temas ettirmeyiniz.)
Tekrar kullanmadan önce ürünü tamamen soğumaya bırakınız.

Reflü Nedir?

Mide içeriğinin boğaza doğru kaçmasına reflü denir. Büyüklerde reflünün bir çok nedeni olabilir. Bebeklerde kaslar 6 aydan sonra gelişir. Bu nedenle bebekler 6 aya kadar emdiği sütü de suyu da çıkarır. Buna bebek reflüsü denir.

Bebek Yatış Pozisyonu Nasıl Olmalı?

Yeni doğan bebekler uyutulurken zarar görmesin diye, günümüzde yeni doğan doktorları bebeklerin yatış pozisyonları ile ilgili olarak ebeveynlere bebekleri yan yatırmayı tavsiye eder. Eğer bebek yüz üstü yatıyorsa delikli ve geçirgen yapılı boğulmayı önleyici yastık tavsiye eder. Reflüde baş kısım, ayak kısmından daha yüksek olmalıdır.

Kiraz Çekirdekli Torbanın Kullanımı

Yeni doğan bebeklerin gaz sancısı büyük sorundur. Bebeklerin karnına sıcak su torbası konmaya çalışılır ancak yeni doğan bir bebeği bir sıcak su torbası üzerinde yatırmak çok güçtür. Oysa sevi bebe çok fonksiyonlu yatış yastığının içinde kiraz çekirdekli bir torbanın konacağı bir yuva vardır. Kiraz çekirdekli torba ısıtılıp yatağın içindeki yuvaya konur.

Daha önce sıcak su torbası kullanılmakta idi. Sıcak su torbasının su sızdırıp bebeği yakması ihtimalinden dolayı Avrupa’da yasaklanması Sevibebe’yi bu yeniliğe sevk etmiştir.

Kiraz Çekirdekli Torbanın Faydaları Nedir?

Gaz sancısı için %100 doğal ve ideal bir malzemedir. Kiraz çekirdeği ısıyı uzun süre muhafaza eder. Isıyı yavaş yavaş vererek bebeği sakinleştirir ve rahatlatır. Fırında 150 derecede 15 dakika ısıtılıp kullanılır.

Seyyar Yastık (Kaymayı Engelleyen Yastık)

Çok Fonksiyonlu Gaz Giderici Reflü Yatağına kiraz çekirdeğinden başka bir yenilik daha getirilmiştir. Özellikle yeni doğan bebekler yataktan aşağı doğru kaymakta idi. Bunu önlemek için gerektiğinde kullanılacak bir seyyar yastık ilave edilmiştir. 

SIK SORULAN SORULAR

1-Kiraz çekirdekli torba yanar mı ve nasıl ısıtılır? Kumaşlar 200-250 derece arasında bir ısıl işlemden geçer. Bu bütün kumaşlar için geçerlidir. Bu nedenle 150 derece ısıda yanmaz. Ancak bazen yanlış kullanımlar ve arızalı fırın göstergeleri soruna neden olabilmektedir. Ürün test edilirken daha yüksek ısılarda ve daha uzun süre fırında tutulmakta ve herhangi bir sorun gözlenmemektedir. Torbayı fırının en altına koyup sadece üst rezistansları açmanızı öneririz.  Göstergenizin bozuk olma ihtimaline karşı da fırına ara sıra göz atınız.

2-Mikrodalga ısıtıcıda ısıtılır mı? Yalnızca ısı  ayarı yapılabilen mikrodalgalarda 340 watt da 2 dakika ısıtılabilir. (Ürünü bebeğe giydirmeden önce elinizle ısıyı kontrol ediniz, ürün elinizi yakmıyor ise bebeğe giydiriniz.) Isı ayarı  yapılamayan mikrodalgalar ürünü yüksek ısıya maruz bırakacağından üründe yanma meydana gelebilir.

Ayrıca fırında çekirdek içindeki yağ daha uzun sürede ısındığı için soğuması da geç olmaktadır.

3-Çekirdekler ısıtılırken torbadan çıkarılacak mı? Çekirdekler torba ile beraber ısıtılır.

4-Çekirdekler nasıl muhafaza edilir? Kullanmadığınız zaman çekirdeği en az ayda bir ısıdan geçiriniz. Nemli ortamda bırakmayınız.

5-Kaç aya kadar kullanılır? Bebeklerde yemek borusu kasları 6 aydan sonra gelişir. Bu nedenle 6 ay kullanmanız yeterli olabilir. Ancak kiraz çekirdeği ile bebek özellikle kış aylarında çok rahat edecektir. Daha uzun süre kullanmanızda sakınca yoktur.

6-Kiraz çekirdekli torba nereye konacak? Sünger yatağın içinde kiraz çekirdekli torba için bir yuva bulunur. Normalde bu yuvada sünger bulunur. Kiraz çekirdekli torba konacağı zaman bu sünger parça çıkarılır, yerine ısıtılan kiraz çekirdekli torba konur.

7-Yıkanır mı? Kılıf sökülüp makinede veya elde yıkanabilir. Süngeri elde yıkayıp dışarıda kurutabilirsiniz. Torbayı yıkamak isterseniz kiraz çekirdeğini çıkarıp torbayı yıkayabilirsiniz.

aynı kategoride bulunan diğer 30 ürün: