Gaz Giderici Kiraz Çekirdekli Patik

Art 686

New product

8692241006860

Yeni doğan bebeklerin en büyük sorunlarından biri de gaz sancısıdır. Sevi Bebe, bebeklerin gaz sancısı için , Gaz giderici Termal Patik yaparak annelerin en büyük sorununa çözüm üretti.

 • %100 pamuk kumaştan yapılan ve bebeğin ayağından çıkmayacak şekilde tasarlanmış bir patik içerisine kiraz çekirdeği konularak tasarlanmıştır.
 • Sevi Bebe, Gaz giderici Termal Patik yaparak, annelerin en büyük sorununa çözüm üretti.
 • Normal fırında veya mikrodalgada ısıtılarak kullanılır.
 • Kiraz çekirdekleri ısıyı uzun sure muhafaza eder ve yavaşça dışarı vererek bebeğinizi rahatlatmaya yardımcı olur.

    More details

     
    Ürün Özellikleri
    Üretim YeriTürkiye
    ÜreticiLTS Tekstil Sevibebe
    Patent No2016/13648
     
    Ayrıntılı Açıklama

    Ürün Kullanımı :

    1. Patik içinden kiraz çekirdekleri çıkarılmadan ısıtılır.
    2. a-Kiraz çekirdekli patiği, önceden ısıtılmış 120 derece fırında 15-20 dakika ısıtınız. (DİKKAT ! : Ürün fırında ısıtılırken rezidanslara fazla yakin olursa kumaşta sararma veya kararma görülebilir. Bu nedenle urunu, fırının en alt rafına yerleştirip, sadece en üst rezidansları açarak ısıtmanızı öneriyoruz.) Kiraz çekirdeklerini nemli tutmak için fırına ısıya dayanıklı bir kapta su koymanızı öneriyoruz.

    veya

    b-Kiraz çekirdekli patiği, ısı ayarı yapılabilen bir mikrodalgada 340 derecede 2 dakika ısıtınız. (DİKKAT ! : Isı ayarı yapılamayan mikrodalgalar, urunun aşırı ısıtması nedeniyle ürünü yakabilir.) Kiraz çekirdeklerini nemli tutmak için mikrodalgaya ısıya dayanıklı bir kapta su koymanızı öneriyoruz.

    1. Isınan kiraz çekirdekli patiği bileğinizin iç kısmına koyunuz ve ürünün sıcaklığını kontrol ediniz. Patik çok sıcaksa bir sure soğumaya bırakınız.
    2. Patik uygun sıcaklığa geldiğinde bebeğinizin ayaklarına giydiriniz ve cırt bantlarla sabitleyiniz. (DİKKAT !: Patiği bebeğin ayağına giydirirken bebeğin ayağına çorap veya patikli alt pijama olmasına dikkat ediniz. Patiği doğrudan bebeğin cildine temas ettirmeyiniz. Patiği cırt bantlarla sabitlerken bebeğin ayak bileklerini sıkmadığından emin olunuz.)
    3. Tekrar kullanmadan önce urunu tamamen soğumaya bırakınız.

    Gaz Giderici Termal Patik Nedir ve Niçin Kullanılır :
    Yeni doğan bebeklerde gaz sancısı veya kolik bilinen bir gerçektir. Soğuk havalarda bu sancı daha da büyür. Gaz sancısı için yüz yıllardır ayak ve karın bölgesine sıcaklığı uzun süre koruyan toprak, sıcak su torbası konduğu bilinir. Sevi Bebe ebevyenlere yardımcı olmak için Gaz Giderici Termal Patiği geliştirdi.

    Ürün %100 doğal kiraz çekirdeklerinin , %100 pamuk kumaştan yapılan ve bebeğin ayağından çıkmayacak şekilde tasarlanmış bir patik içerisine konmasından ibarettir.

    Neden kiraz çekirdeği ? Çünkü kiraz çekirdeği ısıyı uzun süre içinde tutar . Bebeğinizi rahatlatır.

    Nasıl Kullanılır : Patik , içinden kiraz çekirdeğini çıkarmadan,100 derece fırında 15 dakika tutulur.Ürünü bebeğe giydirmeden elinizi yakmadığından emin olunuz!( çünkü bazı fırınların termostatları doğru göstermeyebilir) . Bebeğin ayağına patik giydirilir. Patik kullanılan ortamın sıcaklığına bağlı olarak 20-30 dakika sıcak kalacaktır.

    Tavsiyemiz fırının en altına konup sadece üst rezistansların açılmasıdır.

    Kumaş fırında yanmaz mı ? Kumaşlar boya ve sanfor aşamasında 250 derece civarında ısı işlemine tabii tutulmaktadır. Ancak bazı fırınlar dar olup termostatları doğru göstermeyebilir. Eğer ürün rezistansa yakın konulmuşsa kumaş çok yüksek ısıya maaruz kalır ve sararma hatta kararma olabilir. Bu nedenle tavsiyemiz ürünü en alta koyup sadece üst rezistansı açmanız şeklinde olacaktır. (ALT REZİSTANS AÇILMAMALI)

    Mikrodalgada ısıtabilir miyiz? Yalnızca ısı ayarı yapılabilen mikrodalgalarda 350 watt da 2 dakika ısıtılabilir. (Urunu bebeğe giydirmeden önce elinizle ısıyı kontrol ediniz, urun elinizi yakmıyor ise bebeğe giydiriniz.)

    Isı ayarı yapılamayan mikrodalgalar ürünü yüksek ısıya maruz bırakacağından üründe yanma meydana gelebilir.
    Bu konuda sorumluluğu almıyoruz. Ayrıca, kısa sürede ısınan erken soğur. Bu nedenle fırın tercihimizdir.

    Nasıl Yıkanır ? kiraz çekirdeğinin ıslanmamasında yarar var. Bu nedenle yıkama tavsiye etmiyoruz. Zaten ısıya maaruz kaldığı için steril olacaktır.

    Nasıl Saklanır? : Organik ve doğal bir ürün olduğu için nemden etkilenebilir. Kullanmadığınız süre içerisinde ayda bir ısıtılması halinde bu sorun yaşanmaz.

     
    Ürüne Ait Belgeler

    aynı kategoride bulunan diğer 17 ürün: