Gaz Giderici Kiraz Çekirdekli Minder

New product

8692241006877

 • Doğaldır
 • Bebeklerde gaz sancısını ortadan kaldırmaya yardımcı olur
 • Kiraz çekirdekleri ısıyı uzun süre muhafaza eder ve yavaşca dışarı vererek bebeğinizi rahatlatmaya yardımcı olur.
 • İçerisinde kiraz çekirdekleri bulunan minderi ısıtıp bebeğinizin karın ve ayak altı bölgelerine koyarak gaz sancılarını yatıştırabilirsiniz.
 • Normal fırında veya mikrodalgada ısıtılarak kullanılır.
 • Ateşi düşürmek için, 30 dakika buzlukta tutup soğuk kompres olarak da kullanılabilir.
 • Isıtılan Termal Minder, ortam sıcaklığına bağlı olarak, 20-30 dakika ısısını korur.

Kullanım Videosunu İzlemek İçin Tıklayın.

More details

 
Ürün Özellikleri
Üretim YeriTürkiye
ÜreticiLTS Tekstil Sevibebe
Test Rapor NoReport no.144301558
 
Ayrıntılı Açıklama

Urun kullanimi :

 

 1. Kiraz cekirdeklerinin bulundugu torbayi (A) cantasinin(B) icinden cikartiniz.
 2. a- Kiraz cekirdekli torbayi (A), onceden isitilmis 120 derece firinda 15-20 dakika isitiniz. (DİKKAT ! : Urun firinda isitilirken rezidanslara fazla yakin olursa kumasta sararma veya kararma gorulebilir. Bu nedenle urunu, firinin en alt rafina yerlestirip, sadece en ust rezidanslari acarak isitmanizi oneriyoruz.) Kiraz cekirdeklerini nemli tutmak icin firina isiya dayanikli bir kapta su koymanizi oneriyoruz.

VEYA

b- Kiraz cekirdekli torbayi(A), isi ayari yapilabilen bir mikrodalgada 340 watta da 2 dakika ısıtınız. (DİKKAT ! : Isi ayari yapilamayan mikrodalgalar, urunun asiri isitmasi nedeniyle urunu yakabilir.) Kiraz cekirdeklerini nemli tutmak icin mikrodalgaya isiya dayanikli bir kapta su koymanizi oneriyoruz.

 1. Isinan kiraz cekirdekli torbayi (A) bileginizin ic kismina koyunuz ve urunun sicakligini kontrol ediniz. Torba cok sicaksa bir sure sogumaya birakiniz.
 2. Torba (A) uygun sicakliga geldiginde cantasina (B) yerlestiriniz.
 3. Kiraz cekirdekli minderi bebeginizin karin veya ayak alti bolgesine tutabilir veya yatagini isitmak icin kullanabilirsiniz. (DİKKAT ! : Urunu bebegin giysilerinin uzerine yerlestiriniz. Bebegin ciplak tenine dogrudan temas ettirmeyiniz.)
 4. Tekrar kullanmadan once urunu tamamen sogumaya birakiniz.

Gaz Giderici Termal Minder Nedir ve Niçin Kullanılır? Çok eskilerden beri, özellikle kış aylarında, gaz sancısına karşı, sıcak su torbası, tuğla, toprak vs. ısıtılarak kullanılmıştır.
Ancak bu ürünler, özellikle sıcak su torbası, bebeklerde kullanılamaz. Çünkü sızan sıcak su yanıklara neden olmuştur. Bu nedenle Sevibebe, bebekler için Gaz Giderici Termal Minder yapmıştır. Bu ürün %100 pamuk torba ve içinde kiraz çekirdeği ve bu torbanın konduğu gene %100 pamuk dış kılıftan ibarettir. Bu ürün büyükler tarafından da kullanılabilir.

Neden kiraz çekirdeği? Çünkü kiraz çekirdeği küçük boyutu içerisinde büyük miktarda doğal yağ içerir. Kiraz çekirdeği ısıyı uzun süre içinde tutar. Bebeğinizi rahatlatır.

Nasıl Kullanılır? Gaz Giderici Termal Minder içerisinde kiraz çekirdeği kullanılmıştır. Kiraz çekirdeği bir iç torba içerisinde bulunur. Gaz Giderici Termal Minder kullanılmak istendiğinde, kiraz çekirdeği iç torba ile birlikte, 120 derece 15 dakika fırında tutulur. Gaz Giderici Termal Minder, elle kontrol edildikten sonra (çünkü bazı fırınların termostatları doğru göstermeyebilir) bebeğin karnına veya ayağına konur.

Kumaş fırında yanmaz mı ? Kumaşlar boya ve sanfor aşamasında zaten 250 derece civarında ısı işlemine tabii tutulmaktadır. Ancak bazı fırınlar dar olup termostatları doğru göstermeyebilir. Eğer ürün rezistansa yakın konulmuşsa kumaş çok yüksek ısıya maruz kalır ve sararma hatta kararma olabilir. Bu nedenle tavsiyemiz ürünü fırının en alt gözüne koyup sadece üst rezistansı açmanız şeklinde olacaktır.

Mikrodalgada ısıtabilir miyiz? Yalnızca ısı ayarı yapılabilen mikrodalgalarda 340 watt da 2 dakika ısıtılabilir. (ürünü bebeğe giydirmeden önce elinizle ısıyı kontrol ediniz, ürün elinizi yakmıyor ise bebeğe giydiriniz.) Isı ayarı yapılamayan mikrodalgalar urunu yüksek ısıya maruz bırakacağından üründe yanma meydana gelebilir. Bu konuda sorumluluğu almıyoruz.

Nasıl Yıkanır ? Kiraz çekirdeğinin olduğu torba ve kiraz çekirdeği yıkanmaz. Kiraz çekirdeğinin ıslanmamasında yarar var. Bu nedenle yıkama tavsiye etmiyoruz. Ancak dış kılıf elde veya çamaşır makinesinde yıkanabilir.

Nasıl Saklanır ?  Organik ve doğal bir ürün olduğu için nemden etkilenebilir. Kullanmadığınız süre içerisinde ayda bir ısıtılması halinde sorun yaşanmaz.

 
Ürüne Ait Belgeler

aynı kategoride bulunan diğer 30 ürün: